Zabytki w Morągu

22. Styczeń 2017 Bez kategorii 0

Interesując się wypadami na Warmię i Mazury, nie zapomnijmy o tym, żeby odwiedzić tutejsze słynne miasteczko, czyli Morąg. Jest to malownicza miejscowość położona nad Rozlewiskiem Morąskim. Dlatego rezerwując noclegi w Morągu już na samym początku jesteśmy przekonani o tym, jak wiele ciekawych możliwości niesie ze sobą tutejsze terytorium. Oczywiście rozwijana od lat baza noclegowa ma dla nas o wiele więcej do zaoferowania niż nam się wydaje.

W pierwszej kolejności chcemy się przekonać, z jakimi zabytkami możemy mieć do czynienia. Tutaj nie powinniśmy zapominać o wysokiej wieży ciśnień, która co prawda pochodzi z początków XX wieku, jednak swoim okazałym wyglądem sprawia niesamowite wrażenie. Na wyjątkową uwagę zasługują również tutejsze mury obronne, które pochodzą z XIV oraz z XV wieku. Już wiemy, że jest to miejscowość, która w czasie średniowiecza faktycznie była bardzo dobrze chroniona. Niestety nie wszystkie elementy warowni zachowały się do dnia dzisiejszego, ponieważ niektóre z nich w XIX wieku spotkała całkowita rozbiórka. Zwiedzając Morąg nie powinniśmy zapominać o dokładnym obejrzeniu ratusza, który pochodzi z XIV wieku. Został on wybudowany w stylu gotyckim. Dodatkowo przed ratuszem znajduje się prawdziwy symbol miasta, czyli armaty. Chcąc się chociaż na chwilę przenieść w nieco inne miejsce, w Morągu warto odwiedzić pałac Dohnów. Ten majestatyczny budynek ma ogromny związek ze sztuką, literaturą oraz filozofią. Z pałacem bardzo ściśle był związany również Goethe, który w swoich utworach skupiał się także na polskiej tradycji, a dokładniej na słowiańskiej kulturze. Sam pałac pochodzi z końca XVI wieku. Poszukując cennych zabytków w Morągu nie powinniśmy pominąć kościoła św. apostołów Piotra i Pawła, który został wybudowany na przełomie XIV oraz XVI wieku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>