Szczyty i pasma górskie w Sudetach Zachodnich

28. Grudzień 2016 Bez kategorii 0

Sudety to jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie obszarów w naszym kraju. Odwiedzane przez dziesiątki tysięcy ludzi każdego roku, niezależnie od pory roku. Latem można spędzić tutaj długie godziny, wędrując po pięknych szlakach, a zimą czekają na nas setki kilometrów narciarskich tras biegowych i zjazdowych. Również tutejsze miasta wiele mogą zaoferować – muzea, parki rozrywki czy piękne zabytki.

W Sudetach znajdziemy także wiele miast, gdzie czeka na nas bogata baza noclegowa. Hotele, pensjonaty czy prywatne kwatery znajdziemy m.in. w Szklarskiej Porębie, Wałbrzychu, Karpaczu, Jeleniej Górze, Bolkowie czy Polanicy-Zdroju. Praktycznie w każdej mniejszej miejscowości również znajdziemy gospodarstwa agroturystyczne oraz inne miejsca oferujące pokoje. Sudety są także miejscem z dobrą siecią dróg oraz połączeń kolejowych. Można odwiedzić wiele interesujących punktów w czasie krótkiego urlopu. Mnóstwo ciekawych miejsc znajdziemy w Sudetach Zachodnich, na które składają się m. in. Góry Izerskie. Najwyższym szczytem tego pasma jest Wysoka Kopa, ale turyści chętnie odwiedzają także Kamienicę oraz Stóg Izerski.

Na ten drugi można też wjechać kolejką gondolową wprost ze Świeradowa-Zdroju. W Górach Izerskich znajdziemy także wiele górskich schronisk, z których usług możemy skorzystać w czasie wędrówek po szlakach turystycznych. Znajdziemy w okolicach także wiele tras rowerowych. Kolejnym pasmem górskim w Zachodnich Sudetach są Góry Kaczawskie. Są one znane przede wszystkim ze względu na swoją geologiczną przeszłość – miliony lat temu znajdowały się tutaj czynne wulkany, których pozostałości oglądać można do dzisiaj. Poprowadzono tutaj Szlak Wygasłych Wulkanów, a dużą popularnością cieszy się także odsłonięcie Organy Wielisławskie. W Górach Kaczawskich zobaczyć można także wspaniałe zabytki, m. in. Zamek Bolków, Zamek Grodziec czy kościół świętego Jana Chrzciciela. Oczywiście, nie sposób mówić o Sudetach i nie wspomnieć o Karkonoszach. To właśnie tutaj znajdują się najwyższe szczyty, w tym Śnieżka, wznosząca się na ponad 1602 m n.p.m.

Kolejny szczyt w okolicy, gdzie warto się wybrać, to Szrenica. W Karkonoszach można także odwiedzić sztolnię w Kowarach oraz zobaczyć liczne zabytki m.in. w Karpaczu oraz Szklarskiej Porębie. Jest to najbardziej turystyczna część Sudetów, gdzie możemy liczyć na wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, a także na doskonały wybór miejsc noclegowych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>