Korbielów, czyli gdzieś na południowym krańcu Polski

09. Luty 2017 Bez kategorii 0

Urlop w górach to bardzo popularny sposób spędzania wolnego czasu wśród Polaków. Najbardziej znane miejscowości są oblegane przez turystów niemal przez cały rok. My jednak chcielibyśmy zaprosić turystów w nieco inne miejsce, a mianowicie do Korbielowa. Łączy on w sobie wszystkie zalety gór i ma jednocześnie inny bardzo ważny atut – nie spotkamy tutaj długich kolejek czy zatłoczonych deptaków. Zapraszamy więc na małą podróż do Korbielowa.

Jest to  tak naprawdę niewielka wieś położona w gminie Jeleśnia. Znajduje się na terenie powiatu żywieckiego i województwa śląskiego. Warto dodać, że jest to miejscowość leżąca na górskich zboczach – właśnie to zapewnia piękne widoki i bardzo wiele atrakcji. 

Zanim jednak spakujecie walizki, warto zastanowić się nad kwestiami organizacyjnymi. Najważniejszą z nich jest oczywiście kwestia znalezienia odpowiedniego miejsca na noclegi. Korbielów jako że jest miejscowością o charakterze turystycznym, posiada całkiem spory wybór miejsc noclegowych. Dlatego pokój czy apartament nie powinien stanowić problemu.

Korbielów znany jest przede wszystkim przez amatorów sportów zimowych. Są tu bowiem doskonałe warunki do szusowania na nartach czy desce snowboardowej. Ośrodki Narciarskie Pilsko oraz Kolej Baba na pewno zadowoloną wszystkich fanów śnieżnego szaleństwa. Warto w tym miejscu dodać, że Korbielów jest drugim najwyżej położonym ośrodkiem narciarskim w Polsce (zaraz po Kasprowym Wierchu) – to kolejny powód, aby odwiedzić to miejsce przy okazji ferii zimowych.

Jednak Korbielów to nie tylko sporty zimowe. Równie dobrym pomysłem jest przyjazd w te okolice w inną porę roku. Możemy tutaj uprawiać innego rodzaju aktywności – trekking, bieganie, jazdę na rowerze. Każdy miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu na pewno znajdzie w Korbielowie coś dla siebie. Piękne widoki i górskie szczyty na pewno umilą pobyt i sprawią, że będzie on niezapomniany.

Nie czekajcie więc dłużej i zaplanujcie swój urlop w Korbielowie. Gwarantujemy, że to miejsce Wam się spodoba i będziecie chcieli tu często wracać. Moc atrakcji, bliskość przyrody, zapierające dech w piersiach krajobrazy – to tylko kilka powodów, dla których warto już teraz zaplanować swój pobyt w Korbielowie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>