Bielsko-Biała i turystyka górska

20. Marzec 2017 Bez kategorii 6

Wybierając się na urlop wypoczynkowy na południe kraju, warto odwiedzić leżącą w województwie śląskim Bielsko-Białą. Jest to niewielkie miasteczko, które przez niektórych jest nazywane bramą Beskidów [info na sprawykuchenne.pl/beskidy-niezwykle-pasmo-gorskie-909/]. Pełno tu turystów o każdej porze roku, choć największą ich liczbę da się zaobserwować podczas wakacji. Wówczas to miejscowa baza noclegowa [info na ] momentami wypełniona jest po brzegi.

Nawet najbardziej wymagający turysta nie będzie mógł narzekać na infrastrukturę turystyczną zorganizowaną w mieście. Jest tu mnóstwo bardzo zróżnicowanych miejsc noclegowych. Baza w dużej mierze złożona jest z niewielkich pensjonatów i kwater prywatnych, jednak bez trudu można znaleźć również luksusowy hotel, który oprócz wygodnego łóżka oferuje swoim gościom także pakiet usług dodatkowych, wśród których można znaleźć między innymi zabiegi odnowy biologicznej. Pobyt w Bielsku warto rezerwować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, wówczas zyska się gwarancję najlepszego stosunku ceny do jakości wypoczynku. O wolne kwatery warto pytać w miejscowym punkcie informacji turystycznej. Ciekawe oferty dostępne są również w internecie pod hasłem “noclegi Bielsko-Biała”.

Niedaleka odległość miasta od Beskidu Śląskiego sprawia, że dużą grupę turystów odwiedzających Bielsko stanowią miłośnicy pieszych wędrówek po górskich szlakach. Specyfika budowy masywów Beskidu Śląskiego [info na encyklopedia.pwn.pl/haslo/Beskid-Slaski;3876582.html] sprawia, że są to góry dostępne nawet dla początkujących amatorów turystyki kwalifikowanej. Stoki są niezbyt wysokie, a gęsta sieć górskich schronisk turystycznych sprawia, że co kilka godzin spokojnego marszu można natrafić na miejsce, w którym dostępny jest zarówno nocleg, jak i smaczny ciepły posiłek.

Mimo łagodnego charakteru tych gór za każdym razem planując wycieczkę, należy uwzględnić zarówno panujące warunki atmosferyczne, jak i własną kondycję. Przy gorszej pogodzie dobrze jest wybierać krótkie szlaki z rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Przed każdą wycieczką należy sprawdzić, czy telefon komórkowy jest w pełni naładowany oraz czy zapisany jest w nim numer do służb ratunkowych.

Góry są piękne niezależnie od pory roku, jednak nawet niewielkie wzniesienia przy załamaniu pogody mogą stanowić zagrożenie dla życia. Chodzenie po górach uczy pokory i mierzenia siły na zamiary. Może to być sport odpowiedni dla każdego, pod warunkiem zachowania trzeźwego umysłu i podstawowych zasad bezpieczeństwa.


6 thoughts on “Bielsko-Biała i turystyka górska”

 • 1
  Krejzi on 21 marca 2017 Odpowiedz

  Brama Beskidów to raczej Ustroń, ale jak kto woli 😉

 • 2
  reggi on 22 marca 2017 Odpowiedz

  Bardzo przyjemne miasteczko.

 • 3
  radek on 22 marca 2017 Odpowiedz

  Łączycie kulinarne doznania z podróżami, fajnie :)

 • 4
  Hania on 30 marca 2017 Odpowiedz

  Wszystko jest dla ludzi, gotowanie i podróże przede wszystkim 😉

 • 5
  bocian on 1 kwietnia 2017 Odpowiedz

  Ja lubię Beskid Ślaski wczesną wiosną, jak drzewa i krzewy dopiero zaczynają się zielenić

 • 6
  Muraś on 1 kwietnia 2017 Odpowiedz

  @bocian ja tak mogę jechać w góry bez względu na porę roku i zawsze jestem zadowolony, no może jak jest śnieżyca to zostaję w pejsjonacie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>