Beskidy – niezwykłe pasmo górskie

08. Marzec 2017 Bez kategorii 3

Beskidy to niesamowite pasmo górskie, należące do masywu Karpat zewnętrznych. Co roku miejsce to odwiedzane jest przez tłumy turystów, którzy pragną zwiedzić ten niezwykły region.

blue, blue mountains, blue skyGóry te rozciągają się na długości około 60 km. Przepiękne krajobrazy, liczne atrakcje turystyczne oraz ciekawe wydarzenia kulturalne są ogromną zaletą tego regionu. U podnóża gór możemy odwiedzić wiele miast i miejscowości, które od lat pełnią funkcje turystyczno-rekreacyjną. Każda przyjeżdżająca tutaj osoba może skorzystać ze strony internetowej, na której znajdzie bazę noclegową okolicy [tu: ]. Jest tam swoiste porównanie ofert wszystkich funkcjonujących tutaj hoteli, pensjonatów oraz schronisk turystycznych.

Jednym z najbardziej popularnych miejsc w tej części gór jest Beskid Śląski. Możemy odwiedzić tu wiele ciekawych zabytków, które z pewnością na długo zostaną w naszej pamięci, np. przepiękny ratusz położony w Bielsku-Białej. Został on wybudowany w XIX wieku. Jego niezwykły neorenesansowy styl zachwyca każdego miłośnika architektury. Obecnie, miejsce to jest siedzibą Rady Miejskiej. Tu należy też zajrzeć do Brennej (http://www.sprawykuchenne.pl/uroki-urlopu-w-brennej-499/), leżącej w tym regionie.

Kolejnym bardzo ciekawym punktem, który koniecznie trzeba odwiedzić, jest Kościół Zbawiciela, na terenie Bielska-Białej. Świątynia ta została wzniesiona w XVIII wieku. Jej wygląd oddaje wszystkie założenia stylu neogotyckiego. W obiekcie tym znajdziemy wiele malowideł ściennych oraz możemy podziwiać historyczny ołtarz. Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć, jest Zamek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który zlokalizowany jest na terenie Wisły (https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_Prezydenta_Rzeczypospolitej_Polskiej_w_Wi%C5%9Ble). Powstał on w latach 30. XX weku. Miejsce to posiada wiele zachwycających sal, które zostały urządzone z ogromnym wyczuciem smaku.


3 thoughts on “Beskidy – niezwykłe pasmo górskie”

 • 1
  Szymon on 24 marca 2017 Odpowiedz

  Bielsko-Biała to moje miasto! Kocham! Dzięki chłopaki za ten artykuł!

 • 2
  Angela on 27 marca 2017 Odpowiedz

  W tych rejonach jak widać jest wszystko, tylko tym bardziej trudno się zdecydować, bo mój urlop raczej nie wystarczy żeby zobaczyć wszystko co tu opisaliście…:(

 • 3
  Martita on 29 marca 2017 Odpowiedz

  Beskidy to piękne góry – uwielbiam tam wracać :) wystarczy wynająć nocleg na kilka dni, żeby poczuć tę niesamowitą atmosferę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>