Atrakcje turystyczne w Dąbkach

23. Luty 2017 Bez kategorii 0

Położone w województwie zachodniopomorskim Dąbki są jedną z nadmorskich miejscowości uzdrowiskowych. Warto wiedzieć, że wśród urlopowiczów można tam spotkać nie tylko kuracjuszy, ale także osoby doceniające liczne możliwości jakie daje ta miejscowość. Dąbki są szczególnie atrakcyjne dla osób lubiących spędzać czas na uprawianiu różnych wodnych aktywności, bowiem uzdrowisko jest usytuowane nad morzem oraz ma dostęp do wód jeziora Bukowo.

Atrakcje turystyczne uzdrowiska

Plaża jest miejscem, które odwiedza każda osoba, która spędza w Dąbkach choć kilka dni. To miejsce, gdzie można nie tylko się opalać czy zażywać kąpieli wodnych, lecz również ulubiony punkt spacerowy większości turystów, czemu trudno się dziwić, bowiem miejscowa plaża jest przez wielu uważana za jedną z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. W lipcu i sierpniu pojawiają się tam wodne zjeżdżalnie, które przyciągają rzeszę turystów. Również jezioro Bukowo jest miejscem, nad które chętnie wybierają się turyści spędzający czas w Dąbkach. Na akwenie znajduje się przystań żeglarska, gdzie cumują żaglówki oraz inne wodne sprzęty. To także miejsce, z którego można wyruszyć w rejs małym statkiem wycieczkowym. W okolicy przystani znajduje się szkółka windsurfingu, w której można postawić pierwsze kroki w tym sporcie, lub rozwinąć już posiadane umiejętności.

Dokąd na wycieczkę rowerową

Przez uzdrowisko przebiega kilka szlaków rowerowych, z których warto skorzystać, bowiem podczas ich pokonywania można podziwiać wyjątkowo piękne widoki. Osoby zainteresowane zwiedzeniem pobliskich miejscowości powinny wybrać się do oddalonego od Dąbek o około 13 km Darłówka. To jedna z dzielnic Darłowa, w której można skorzystać z licznych atrakcji. Jedną z nich jest Park Linowy, w którym dobrze się bawią zarówno dzieci jak i dorośli. Na miejscu przygotowanych zostało kilka tras o różnym poziomie trudności – jedna z nich jest trudna, zatem z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym mocne wrażenia. Kolejnym punktem wartym odwiedzenia jest park wodny, czyli miejsce, w którym można popływać w ciepłej wodzie, zrelaksować się w jacuzzi, a także skorzystać z kilku wodnych zjeżdżalni. Podczas pobytu w Darłówku warto przepłynąć się tramwajem wodnym – kurs do Darłowa trwa około 20 minut.

Noclegi w Dąbkach

Osoby rozważające przyjazd do uzdrowiska powinny zatroszczyć się o znalezienie zakwaterowania. Na szczęście infrastruktura wypoczynkowa miejscowości – dostępna na meteor-turystyka.pl – jest spora i zróżnicowana (można zatrzymać się w domku letniskowym, kwaterze prywatnej, czy w pensjonacie), zatem każdy turysta powinien znaleźć lokum odpowiadające jego oczekiwaniom.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>